Delegace z Gruzie v Ergotepu

Pro každý podnik je důležité partnerství a spolupráce

Na začátku června navštívila Ergotep, družstvo invalidů v Proseči vzácná návštěva z Gruzie. Delegaci tvořili zástupci rozvojových agentur a vzdělávacích institucí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o návštěvu Pardubického kraje, spolu s nimi také přijali pozvání Ing. Pavel Šotola, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a spolu s ním také Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, z. s. dále jen KONEP. Delegace navštívila Českou republiku za účelem seznámení se s fungování sociálního podnikání u nás. Zároveň se také zúčastnili Burzy filantropie v Pardubicích, u které též projevili zájem o informace a její samotné fungování.

IMG 0852

IMG 0882

Jeden z přítomných gruzínských hostů Rastom Gamisonia uvedl: „S tématem sociálních inovací u nás teprve začínáme, dnes jsem tu objevil model spolupráce napříč sektory, který funguje a je bezesporu unikátní,“ a dodal: „V době dnešní technokratické společnosti je pomoc a podpora potřebnějším stále vzácnější, rádi bychom model burzy filantropie aplikovali i v našich podmínkách.“

Gruzínská delegace navštívila také Ergotep, družstvo invalidů v Proseči u Skutče. Předseda družstva Bc. Petr Herynek představil zástupcům delegace projekt Ergoprogress. Zároveň také seznámil návštěvu s aktuálním stavem sociálního podnikání v České republice. Cílem návštěvy je rozšíření partnerství a navázání spolupráce, a to i za hranice České republiky. Dále také implementace filozofie Ergoprogress do podniků v Gruzii. V brzké době vycestuje do Gruzie zástupce Ergotepu, družstva invalidů Mgr. Karel Machotka. V rámci již navázané komunikace je předjednána dlouhodobá spolupráce.

Kam dál

Nově v prodeji pracovní oděvy a nářadí

Nově v prodeji pracovní oděvy a nářadí

Od května je spuštěn prodej nově zařazeného sortimentu značek CERVA a FISKARS v Prodejním centru TESCOMA v Proseči. 

Číst dál

Květen ve ZVERIMEXU A JÁ

Květen ve ZVERIMEXU A JÁ

Měsíc květen, to je symbol kvetení a zrodu nového života. Májové deštíky sice ještě trochu zlobí, ale příroda je v rozpuku všude kolem nás.

Číst dál

Jarní kolo sbírky potravin

Jarní kolo sbírky potravin

Naše sociální služba se na vás těší v Tesco Česko Polička od 8:00 do 18:00.
Tak mrkněte, kde máte svůj nejbližší obchod ať můžete ke svému nákupu přihodit jakékoli zboží tuto sobotu 22. dubna a v on-line prostředí dokonce od 18. dubna do 2. května 2023.

Číst dál

Duben ve ZVERIMEXU A JÁ

Duben ve ZVERIMEXU A JÁ

Jaro je v plném proudu a panuje aprílové počasí. Otevírají se chovatelské burzy, trhy ptactva i zvířectva. Rozbíhá se prodej flóry i fauny exotické, domácí a chovatelských potřeb.

Číst dál