Delegace z Gruzie v Ergotepu

Pro každý podnik je důležité partnerství a spolupráce

Na začátku června navštívila Ergotep, družstvo invalidů v Proseči vzácná návštěva z Gruzie. Delegaci tvořili zástupci rozvojových agentur a vzdělávacích institucí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o návštěvu Pardubického kraje, spolu s nimi také přijali pozvání Ing. Pavel Šotola, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a spolu s ním také Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, z. s. dále jen KONEP. Delegace navštívila Českou republiku za účelem seznámení se s fungování sociálního podnikání u nás. Zároveň se také zúčastnili Burzy filantropie v Pardubicích, u které též projevili zájem o informace a její samotné fungování.

IMG 0852

IMG 0882

Jeden z přítomných gruzínských hostů Rastom Gamisonia uvedl: „S tématem sociálních inovací u nás teprve začínáme, dnes jsem tu objevil model spolupráce napříč sektory, který funguje a je bezesporu unikátní,“ a dodal: „V době dnešní technokratické společnosti je pomoc a podpora potřebnějším stále vzácnější, rádi bychom model burzy filantropie aplikovali i v našich podmínkách.“

Gruzínská delegace navštívila také Ergotep, družstvo invalidů v Proseči u Skutče. Předseda družstva Bc. Petr Herynek představil zástupcům delegace projekt Ergoprogress. Zároveň také seznámil návštěvu s aktuálním stavem sociálního podnikání v České republice. Cílem návštěvy je rozšíření partnerství a navázání spolupráce, a to i za hranice České republiky. Dále také implementace filozofie Ergoprogress do podniků v Gruzii. V brzké době vycestuje do Gruzie zástupce Ergotepu, družstva invalidů Mgr. Karel Machotka. V rámci již navázané komunikace je předjednána dlouhodobá spolupráce.

Kam dál

Spouštíme e-shop ZVERIMEX A JÁ

Spouštíme e-shop ZVERIMEX A JÁ

E-shop ZVERIMEX a JÁ začal od dubna přijímat první objednávky.

Číst dál

Grantový program pro zaměstnance družstva Ergotep

Grantový program pro zaměstnance družstva Ergotep

Vyhlašovatelem grantového programu je Ergotep CSR Institut, o. p. s. Cílem je na podpora stávajících zaměstnanců družstva Ergotep, kteří se ocitli ve finanční tísni, nebo jiné tíživé životní situaci.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2021

ZAMĚSTNANEC ROKU 2021

Tým nominovaných zaměstnanců z Ergotepu, ve složení abecedně Dočekal Michal, Křivka Jiří, Pešková Hana, Spilka Lukáš, uspěl v silné konkurenci. Titul Zaměstnanec roku 2021 si odvezla Pešková Hana.

Číst dál

Návštěva z Francie

Návštěva z Francie

Pozvání na setkání, které probíhalo ve dnech 22. – 24. března 2022 v prosečském Ergotepu, přijal ředitel Renaud Chenon z ISA Groupe v Aubigny-sur-Nère, Région Val de Loire, France.

 

 

Číst dál