Cena MOSTY 2009, Ergotep vítěz kategorie nestátních subjektů

Výroční cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro nestátní subjekt za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením za rok 2009 byla vyhlášena v Plzni.

Zcela bez bariér byla ve středu 10. února 2010 budova Měšťanské besedy v Plzni. Předávala se zde výroční ocenění MOSTY 2009. Tuto prestižní cenu, jejímž smyslem je ocenit osobnost, projekt či akt výrazně zlepšující postavení občanů se zdravotním postižením, udělovala letos již posedmé Národní rada osob se zdravotním postižením ČR.

 

mosty cena 2009
mosty cena 2009 2

 

V kategorii nestátních subjektů získala cenu Československá obchodní banka a.s., Poštovní spořitelna za vytvoření pracovních míst v Centru administrativních služeb družstva invalidů ERGOTEP Proseč a za následnou spolupráci cílenou k integraci zdravotně postižených spoluobčanů do společnosti.

 

V zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením a jejich participace začala Národní rada osob zdravotně postižených v roce 2003 s pravidelným vyhlašováním ceny MOSTY. Cena je udělována za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. V letošním VII. ročníků se mezi sebou utkalo rekordních 91 projektů, aktivit, činů i osobností a konal se pod záštitou první dámy Livie Klausové.