Program Česká kvalita 2010, ochranná známka Práce postižených

Ergotep získává certifikáty opravňující užívání garantované značky “Práce postižených”. Zástupce Ergotepu je převzal na galavečeru s Českou kvalitou ve Španělském sále Pražského hradu.

Rada kvality ČR a Řídící výbor Programu Česká kvalita oznámily udělení ocenění kvalitním výrobkům a službám v Programu Česká kvalita roku 2010. Na slavnostním večeru pořádaném pod záštitou předsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky a ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka.

 

ceska kvalita 1
ceska kvalita 2

 

Ochranná značka Práce postižených je projekt s působností v celé České republice, který je jediným v zemích EU. Pomáhá zviditelnit kvalitní práci osob se zdravotním postižením a podporuje sociální firmy, které je zaměstnávají. Boří bariéry, vytváří systém, podmínky i možnosti pro označování služeb a výrobků, které zdravotně postižené osoby prokazatelně vyrobily, kompletovaly, nebo balily.

Účelem ochranné značky je především udržitelnost vhodných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, podpora, zviditelnění, propagace produktů a práce osob se zdravotním postižením a jejich zaměstnavatelů. Ochranná značka má  sloužit k přímé podpoře a prezentaci zaměstnávání postižených spoluobčanů.