Finanční produkt roku 2005

Účet Handicap Poštovní spořitelny byl vyhlášen Finančním produktem roku 2005. Cenu uděluje každoročně vydavatelství Computer Press v několika kategoriích pro produkty, které jsou něčím výjimečné.


Červená značka, Poštovní spořitelna, poskytuje účet Handicap, jediný účet na trhu pro zdravotně postižené osoby. Pro svou prospěšnost získal ocenění v rámci soutěže Zlatá koruna 2006 – stříbrnou korunu. Všechny bankomaty Poštovní spořitelny jsou navíc upravené pro zrakově postižené. Na 2200 poštách, kde jsou klienti PS obsluhováni, je zřízen bezbariérový přístup. Poštovní spořitelna je zároveň od roku 2004 partnerem družstva invalidů Ergotep a výsledkem spolupráce je právě vznik nového bankovního produktu s názvem Handicap.

 

sporitelna

 

Zdravotně znevýhodnění spoluobčané mají možnost využít služby a bankovní produkty, které mohou těmto lidem alespoň zčásti zjednodušit život. Mezi takové produkty patří i Postžiro Handicap, které nabízí Poštovní spořitelna. Držitel ZTP (či TP nebo ZTP/P) průkazu si jej může snadno zřídit na poště či finančním centru. Poštovní spořitelna navíc ke kontu nabízí řadu služeb zdarma.

Účet Handicap je jediným účtem v nabídce českých bank, který je určen postiženým lidem. Má speciálně nastavenou cenovou politiku tak, aby si ho mohl dovolit opravdu každý. Zásadně cenově zvýhodněno je například elektronické bankovnictví, které je pro handicapované obzvláště vhodné, a proto zájem o účet Handicap stále roste.