Odpovědná firma Pardubického kraje 2016

Titul Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Pardubického kraje získal Ergotep, družstvo invalidů Proseč.

Využít svoji šanci a proniknout na tuzemské a světové podnikatelské výsluní mohly malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun. Úspěch v celorepublikovém finále vede přes vítězství v krajském kole. Soutěž je jedinečná právě díky tomu, že se hledají ty nejlepší odpovědné firmy napříč všemi čtrnácti regiony České republiky.

odpovedna firma
oceneni 02

V každém kraji je udělován titul Vodafone Odpovědná firma roku 2016. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Pardubickém kraji si tuto cenu odnesla společnost Ergotep, která se primárně zabývá integrací a vytvářením pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Ergotep je lídrem v sektoru sociálního podnikání v České republice, je příkladem udržitelného, ziskového podnikatele s výrazným sociálním dopadem. Ergotep je aktivní v oblasti podpory místní komunity, nabízí podporu neziskovým organizacím, školám – investuje čas, finance i své know-how do rozvoje druhých. Péče o zaměstnance je klíčovou kompetencí této společnosti, bez toho by nebyl Ergotep schopný oslovit a udržet téměř 300 pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Příkladem dobré praxe je i environmentální dopad Ergotepu v regionu.

Krajský vítěz Ergotep, d.i. v celostátním kole reprezentuje nejen sám sebe, ale i město Proseč, ze které integrační sociální družstvo ač podnikající téměř ve všech regionech České republiky pochází.

Tisková zpráva byla zveřejněna na firmaroku.cz

Certifikát Odpovědná firma Pardubického kraje v pdf.