Návštěva z Francie

Pozvání na setkání, které probíhalo ve dnech 22. – 24. března 2022 v prosečském Ergotepu, přijal ředitel Renaud Chenon z ISA Groupe v Aubigny-sur-Nère, Région Val de Loire, France.

ISA Groupe je sociální spolek působící v regionu Val de Loire ve Francii. V současné době zejména zprostředkovává práci osobám, které mají z nejrůznějších důvodů problémy s hledáním vhodného zaměstnání především v oblastech zemědělství, výroby designového nábytku, zahradnictví a mnoha dalších.

Komunikována byla témata partnerství ve sféře byznysu, podmínky a specifika pro sociální podnikání sociální (solidární) ekonomiky jako celku ve Francii a v České republice. Francouzský partner projevil také zájem spolupracovat na projektu Ergoprogress II., ke kterému Ergotep připravuje podat žádost v rámci komunitárních výzev při Evropské komisi. Bc. Petr Herynek, předseda Ergotepu vysvětlil fungování integračního sociálního podnikání v ČR. Formou komentované prohlídky představil služby a činnosti družstva Ergotep. Připomněl ukotvení integračního sociálního podnikání ve společnosti a jeho postavení v rámci terciárního sektoru včetně přesahu na koncepční aspekty, změny legislativy atp. Mgr. Karel Machotka, hlavní manažer projektu sociální inovace Ergoprogress I., následně prezentoval projekt Ergoprogress II., jehož podstatou je ambice posunout projekt na celoevropskou úroveň a ovlivnit pravidla pro sociální podnikání v rámci celé Evropy

Program třídenní návštěvy v České republice zahajovala francouzsky komentovaná prohlídka Litomyšle. V Havlíčkově Brodě zahrnoval návštěvu naší dceřiné společnosti KomTeSa a coworkingového centra Hubbr, který vznikl pod jejími křídly. Pokračoval prohlédnutím provozu společensky odpovědného e-shopu Nakup na Dobro a další zastávkou bylo Prodejní centrum TESCOMA v Havlíčkově Brodě a Prodejní centrum CERVA v Chrudimi, které Ergotep provozuje. V Pardubicích zavítali do Integračního centra sociálních aktivit Kosatec, které je sídlem spolku České abilympijské asociace. Nabitý program zakončila procházka po Karlově mostě v Praze.

Pracovní setkání navazovalo na vzájemnou podporu vztahů mezi regionem Val de Loire a Pardubickým krajem, zastoupeným Ing. Pavlem Šotolou, členem Rady Pardubického kraje zodpovědným za sociální péči a neziskový sektor, prostřednictvím podpory přímých vztahů mezi sociálními podniky působícími v těchto regionech. Ke konkrétním projektům v rámci této spolupráce jsou přizvány univerzity a případně jiné odborné subjekty působící v regionu Val de Loire a Pardubickém kraji. Člen Rady Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola, starosta města Proseč Ing. Jan Macháček, odborný asistent Mgr. Jan Mandys, Ph.D. z Univerzity Pardubice se osobně připojili k závěrečnému eventu na chalupě Sokolík v Proseči. Jeho součástí byl on-line meeting s prezidentkou ISA Groupe Cathy Daugu a starostkou Aubigny-sur-Nère Laurence Renier, které vyjádřily podporu reciproční spolupráci.

Text: Pavlína Herynková

Chenon 01
Chenon 02
Chenon 03
Chenon 04
Chenon 05
Chenon 06
Chenon 07
Chenon 08
Chenon 09

Kam dál

Oficiální e-shop ČSCH  ZVERIMEX a JÁ

Oficiální e-shop ČSCH ZVERIMEX a JÁ

Už jste využili naše slevy? Máme pro vás letní tipy, tak se nechte inspirovat.

Číst dál

Spouštíme e-shop ZVERIMEX A JÁ

Spouštíme e-shop ZVERIMEX A JÁ

E-shop ZVERIMEX a JÁ začal od dubna přijímat první objednávky.

Číst dál

Grantový program pro zaměstnance družstva Ergotep

Grantový program pro zaměstnance družstva Ergotep

Vyhlašovatelem grantového programu je Ergotep CSR Institut, o. p. s. Cílem je na podpora stávajících zaměstnanců družstva Ergotep, kteří se ocitli ve finanční tísni, nebo jiné tíživé životní situaci.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2021

ZAMĚSTNANEC ROKU 2021

Tým nominovaných zaměstnanců z Ergotepu, ve složení abecedně Dočekal Michal, Křivka Jiří, Pešková Hana, Spilka Lukáš, uspěl v silné konkurenci. Titul Zaměstnanec roku 2021 si odvezla Pešková Hana.

Číst dál