Ergotep se prezentoval tím nejlepším. Do letošního, desátého ročníku soutěže se přihlásilo přes tři tisíce firem. Do regionálních kol i finále se jich dostal jen zlomek. A byli to ti, kterým roste  sebevědomí, nebojí se investovat a neomezují se jen na český trh.

Již tradičně se hlásí střední podniky maximálně s 250 zaměstnanci. Právě ony významně ovlivňují tuzemskou ekonomiku. Z 60 procent se podílí na celkovém obratu všech společností v České republice a patří mezi významné zaměstnavatele. Je potřeba vyzdvihnout úsilí podnikatelské sféry, protože jsou to právě tyto firmy, které nemalou mírou pomáhají zvelebovat naše regiony a zaměstnávají řadu lidí.

odpovedna firma 2015 1
odpovedna firma 2015 2

Ergotep je významným zaměstnavatelem a inovátorem Pardubického kraje. Svým osobním přístupem a skrze propracovaný systém pečuje o rozvoj svých zaměstnanců, spolupracuje se speciálními školami a podporuje vzdělávání žáků i studentů. Navíc nad rámec zákona významně rozvíjí svoji environmentální politiku a snižuje svou ekologickou stopu.

odpovedna firma 2015 3
odpovedna firma 2015 4

Je zřejmé, že se v Evropě firmám podařilo překonat krizi. Česká ekonomika loni rostla daleko rychleji než v ostatních státech EU i eurozóny a HDP poskočil o dvě procenta. V minulém a především v letošním roce se výrazně zvýšila důvěra podniků v budoucí ekonomický růst, což se odrazilo na růstu tržeb domácích firem v profilech soutěžících firem.