spoluprace s tescomou

Unikátní sociální projekt

Budování značkových Prodejních center Tescoma jsme zahájili v roce 2012. Tescoma tehdy oslovila Ergotep s poptávkou na vybudování sítě prodejen v celé ČR v rámci unikátního projektu typu rovné spolupráce byznysové firmy Tescoma s.r.o., Zlín a lídra sociálního podnikání Ergotep, družstva invalidů Proseč. Tento projekt plynule navázal na již dlouhodobě existující spolupráci, jelikož Ergotep v té době již pro Tescomu zajišťoval kompletní skladování a distribuci českého a polského značkového e-shopu firmy Tescoma. Podobně jako ostantní projekty Ergotepu, je i tento zaměřen na vytváření kvalitních pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením.

Působíme v 13 krajích ČR

V současné době provozujeme osmnáct Prodejních center Tescoma po celé České republice v třinácti krajích a výstavba dalších se připravuje.

mapa pct082017

Odborný a ekonomický růst OZP

Uvedený projekt je vzorem přístupu k začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti a jejich růstu ekonomického i odborného. Projekt svým rozsahem ovlivnil zaměstnanost na území celé České republiky. Vytvořil více než 100 nových pracovních pozic pro osoby OZP. Jeho ojedinělost je podložena fungující spolupráci Ergotepu i s dalšími významnými partnery, jako je Ministerstvo práce a sociální věcí ČR, Tescoma, s.r.o., Československá obchodní banka, a.s., Hamé, s.r.o.

Dobrý příklad pro ostatní

Spolupráce Ergotepu a Tescomy je dobrým příkladem a výzvou pro ostatní podnikatelské subjekty k novému přístupu k problematice zaměstnávání osob zdravotně postižených. Vlastní projekt je pak dobrým příkladem integrační inovace.

Klient TESCOMA, s.r.o.
Termín realizace 2012 - současnost
Firma Ergotep patří dlouhodobě k významným provozovatelům našich prodejních center. Má to prostý důvod: lidé, se kterými spolupracujeme, jsou svědomití, zodpovědní a pracovití. Ergotep je pro nás zárukou toho, že značka TESCOMA se bude dál rozvíjet.
Tomáš Baťa říkal, že „ dobrý obchod je takový, kde jsou spokojeni všichni zúčastnění.“
A přesně toto je ten případ.

Mgr. Miroslav Seidl
Obchodní ředitel TESCOMA, s.r.o.

18 prodejních center

vybudováno od roku 2012

13 krajů

České republiky zahrnuje síť prodejních center

100 prodavačů

z řad OZP pracuje v této pracovní pozici