Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Hrajeme fair play

Webový portál Fairshop.cz vznikl na podnět aktuální korona krize. Na počátku všeho byly hned tři problémy, které bylo třeba nutně řešit. Jaké? Nedostupnost roušek a respirátorů v ČR, neetický byznys „šmelení“ překupníků s ochrannými prostředky a problémem třetím byly neziskové organizace trpící dopady ekonomického útlumu v tak těžkém období. Naštěstí se našlo řešení, které minimalizuje tyto dopady.

Daniel Šenkýř, otec a zakladatel Keiretsu Fora na začátku krize neváhal, nakoupil a dovezl do Česka statisíce roušek a rozhodl se svůj zisk z prodeje věnovat nezisku. Díky lokálním pobočkám Keiretsu Fora v Šanghaji a Pekingu podal pomocnou ruku rodinám, jednotlivcům a menším organizacím a spolkům. Tak vznikla myšlenka dobročinného e-shopu Fairshop.cz. Pomoci se tak dostalo také českým nemocnicím a doktorům, a to uspokojením akutního nedostatku ochranných prostředků v době pandemie.

I my v Ergotepu rádi spolupracujeme a pomáháme. Proč nepřiložit ruku k dílu v oboru, ve kterém máme navíc mnohaleté zkušenosti? Pro internetový e-shop Fairshop.cz družstvo invalidů Ergotep v Proseči zajišťuje distribuci veškerých ochranných prostředků, především roušek či respirátorů. Spolupracujeme s Fair shopem již celé dva měsíce, a hodláme v tom pokračovat.

V Proseči se všechny tyto ochranné prostředky zabalí a dále pak putují k cílovým klientům. Navíc i tato činnost má přidanou hodnotu. Nákupem každého produktu podpoříte částkou 10,- Kč jednu z neziskových organizací, mezi které mimo jiné patří A Doma, Společnost Duha, Debra ČR, Fandi mámám, Nadační fond Veroniky Kašákové a další. Při nákupu ochranných pomůcek si sami zvolíte, kterou organizaci podpoříte. K dispozici na e-shopu jsou také roušky pro děti. Společně jedeme na stejné vlně. Naše společné motto zní: „ZISK PRO NEZISK“.

Pokud i vy potřebujete ochranné prostředky, rozhodně neváhejte a svůj nákup realizujte na e-shopu Fairshop.cz. Pomůžete tak dobré věci!

Text: Jan Forbelský

Kam dál

Čtvrté vydání Ergonovin letí k vám

Čtvrté vydání Ergonovin letí k vám

Uteklo to jako voda a my pro vás máme další vydání firemních novin. Na co se můžete těšit tentokrát?

Číst dál

Ergotep na MediaGuru

Ergotep na MediaGuru

Mnohaletou spolupráci družstva Ergotep a společnosti TESCOMA skvěle popsal Radim Roženek, vedoucí oddělení on-line obchodu ze zlínské TESCOMY na nedávné konferenci Eshopista.

Číst dál

Hrajeme fair play

Hrajeme fair play

Fair play, znamená rovná hra, čistá hra. Nový partner, se kterým již téměř dva měsíce družstvo Ergotep společně pomáhá má jméno: Fairshop.cz

Číst dál

Cena Mgr. Lenky Pokorné

Cena Mgr. Lenky Pokorné

Cena Mgr. Lenky Pokorné je udělována zaměstnancům nebo spolupracovníkům skupiny Ergotep, kteří dokázali svým mimořádným činem zachránit lidský život, nebo svým lidským přístupem a konáním poskytli výjimečnou pomoc člověku v nouzi.

Číst dál