Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Raeda se představuje studentům v projektu Do praxe bez bariér

Projekt s názvem Do praxe bez bariér se opět vrátil do Ergotepu. Studenti díky tomu měli možnost poznat novou značku Raeda, kterou jim představil Matěj Skalník. Tři stážistky, Terka, Nikola a Věrka, nám v rámci této prezentace napsaly krátký report.

Terka:
V rámci projektu Do praxe bez bariér jsem se já a čtyři moji spolužáci i s doprovody zúčastnili prezentace a workshopu. Týkalo se to seznámení s Raedou, poměrně novým projektem. Produkty, které tu nalezneme, by měly usnadnit vozíčkářům každodenní život a zároveň dobře vypadat. Právě toto jsme měli možnost posoudit. A jak to dopadlo? No, popravdě, neobešlo se to bez konstruktivní kritiky. Brašny byly podle našich soudů nepraktické a zbytečně veliké. Ale mělo to i svá pozitiva. Předvedený vozík, který jsem měla možnost si vyzkoušet, u mě obstál, a že jsem mu nevěřila. Raeda jako taková má ještě spoustu much, ale dobrý potenciál k rozvoji díky svému přístupu k lidem. Jak to myslím? Zmíněnou dvouhodinovou prezentací a workshopem nás provedl pan Matěj Skalník. Díky němu nebyla nuda. Naopak, dost příjemná atmosféra, protože člověk měl chuť se zapojit do diskuze. A to se u mě nestává často při takových činnostech, věřte mi. Navíc se pan Skalník ptal a dost se zajímal o naše názory. Jestli takto bude probíhat komunikace zaměstnanců Raedy se zákazníky, myslím, že by se časem mohla těšit na kladné ohlasy.

prezentace raeda02

prezentace raeda03

Nikola:
V rámci projektu Do praxe bez bariér se mi naskytla možnost zúčastnit se prezentace projektu Raeda, která byla spojená s workshopem a probíhala pod vedením pana Matěje Skalníka. Jak už bylo zmíněno výše, jedná se o projekt zaměřující se na výrobu a prodej pomůcek pro zdravotně handicapované. Bylo nám představeno hned několik produktů. Konkrétně brašny, kola, a také (zatím první) mechanický vozík. Dle mého názoru se Raeda ubírá správným směrem, jen je potřeba, aby více komunikovala se svými potenciálními zákazníky, kteří by ji mohli v budoucnu daleko lépe nasměrovat. Potenciál některých produktů totiž v současné době málokterý vozíčkář dokáže zcela využít – například brašny disponují nevhodným uchycením na nohu místo na konstrukci vozíku. Věřím ale, že Raeda se postupem času zdokonalí a její produkty bude moci využít lecjaký člověk na vozíku. Závěrem bych ráda dodala, že ač prezentace a všeobecně akce tohoto moc nevyhledávám, pan Skalník ji vedl velmi poutavě. Velmi mě bavila interakce mezi námi a přednášejícím. Bylo to pro mě velmi příjemné ráno.

prezentace raeda04

prezentace raeda05

Věrka:
Dnes je třetí den stáže v sociálním podniku Ergotep, d. i. a na našem programu je hned ráno workshop s projektem Raeda. Raeda je rozvíjející se česká značka se zaměřením na prodej a distribuci pomůcek pro zdravotně handicapované, a tak nám dnes představili pár jejich produktů, a to hlavně brašny pro vozíčkáře, nová kola na mechanické vozíky a kompletně nový, pro ně jejich první, mechanický vozík. Bohudík jsem chodící, tak prozatím žádné tyto pomůcky nepotřebuji, ale nebudu znuděná a vyslechnu si, co nám chtějí předvést. První na řadu přichází brašna nebo taštička pro vozíčkáře. Brašna mi přijde jako fajn nápad, ale je tu jeden velký problém. Brašna není na přidělání k vozíku, ale musí se přidělat na nohu vozíčkáře, což i mně přijde velice nepraktické, už jenom při představě, jak ten člověk pak jde na toaletu. Dalším produktem byla kola na mechanický vozík, což pro mě jakožto pro chodící není zrovna využitelné, ale dle ohlasu spolužáků se jedná o opravdu super kola! A to bez legrace. V poslední řadě je zde mechanický vozík. No a k tomu mám jednu výhradu, jinak je super na držení. Tou vadou pro mě je to, že nejde složit. Konstrukce vozíku je pevná a tudíž neskladatelná a složitá na převoz. Jinak workshop byl super. Přednášející umí zapojit publikum, takže super a ani jsem u toho neusnula.

Kam dál

Čtvrté vydání Ergonovin letí k vám

Čtvrté vydání Ergonovin letí k vám

Uteklo to jako voda a my pro vás máme další vydání firemních novin. Na co se můžete těšit tentokrát?

Číst dál

Ergotep na MediaGuru

Ergotep na MediaGuru

Mnohaletou spolupráci družstva Ergotep a společnosti TESCOMA skvěle popsal Radim Roženek, vedoucí oddělení on-line obchodu ze zlínské TESCOMY na nedávné konferenci Eshopista.

Číst dál

Hrajeme fair play

Hrajeme fair play

Fair play, znamená rovná hra, čistá hra. Nový partner, se kterým již téměř dva měsíce družstvo Ergotep společně pomáhá má jméno: Fairshop.cz

Číst dál

Cena Mgr. Lenky Pokorné

Cena Mgr. Lenky Pokorné

Cena Mgr. Lenky Pokorné je udělována zaměstnancům nebo spolupracovníkům skupiny Ergotep, kteří dokázali svým mimořádným činem zachránit lidský život, nebo svým lidským přístupem a konáním poskytli výjimečnou pomoc člověku v nouzi.

Číst dál