Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ergotep převzal známku Práce postižených

OCHRANNÁ ZNÁMKA PRÁCE POSTIŽENÝCH

Ochranná známka Práce postižených pomáhá zviditelnit kvalitní práci osob se zdravotním postižením a podporuje sociální firmy, které tyto osoby zaměstnávají. Ochranná známka Práce postižených (dále jen OZPP) je unikátním projektem, který nemá v zemích Evropské unie obdoby.

Výrobky, které jsou označené touto ochrannou známkou skutečně vyrobili, zkompletovali nebo balili lidé s hendikepem. Zakoupením těchto produktů získáte jednak kvalitní výrobek nebo službu, ale navíc podpoříte práci postižených i jejich zaměstnavatele.

Vznik projektu se datuje k roku 2010, tehdy byl prvním podnikem oceněným touto známkou Ergotep, d. i. z Proseče.

V současnosti proběhla změna pravidel v oceňování. Důležité je zmínit dvě vzniklé úrovně OZPP. Zaměstnavatel OZP, který zaměstnává více, jak 50 % lidí s hendikepem, dále pak integrační sociální podnik OZP (dále jen ISP OZP).

Od konce listopadu 2019 se může ochrannou známkou Práce postižených pyšnit hned několik podniků. Ochrannou známku Práce postižených – Integrační sociální podnik OZP získal Neratov, z. s. z Bartošovic v Orlických horách, Pro-Charitu, s. r. o. z Červeného Kostelce a Ergotep, d. i. z Proseče, který ocenění získal již podruhé. Ochrannou známku Práce postižených – Zaměstnavatel OZP získal podnik Symetrie, s. r. o. z Brna.

Slavnostní předávání proběhlo v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Programu byli přítomni členové strany ODS Zbyněk Stanjura, Ilona Mauritzová, Marek Benda, exposlankyně Lenka Kohoutová, Petr Bendl, Karel Krejza, Jan Bauer a Jakub Janda. Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který nad slavnostním předáním převzal záštitu řekl: „Považuji za velmi důležité, aby poctivá práce lidí se zdravotním handicapem byla vidět a byla dobrým příkladem a motivací pro druhé. Vážím si práce a úsilí, které vynaloží lidé s handicapem proto, aby se i v pracovním uplatnění vyrovnali druhým. Firmám, které získaly známku Práce postižených patří poděkování a obdiv za to, co dělají a jak pomáhají zpět do života lidem s postižením. Věřím, že vysoký standard udrží a budou dobrý příkladem pro další zaměstnavatele.“

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Partnerem projektu je Ergotep, CSR Institut o. p. s.

snemovna01

Kam dál

ŽIVOT V BOSNĚ

ŽIVOT V BOSNĚ

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života realizoval Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt výstavby bezbariérového sociálního bydlení pro cílovou skupinu osob mimo jiné i se zdravotním postižením. První rok provozu má za sebou a nájemci jsou rádi, že bydlí.

Číst dál

PF 2020

PF 2020

Přejeme Vám, abyste prožili klidné svátky a úspěšně vstoupili do roku 2020.

Číst dál

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Předseda družstva Ergotep a zástupci Pardubického kraje potvrdili spolupráci včetně realizace v projektu Výměna zkušeností v oblasti cestovního ruchu, školství a sociálních věcí na základě dobré praxe.

Číst dál

Ergotep převzal známku Práce postižených

Ergotep převzal známku Práce postižených

„Jsme rádi, že jsme mohli ochrannou známku v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR převzít, projít systémem hodnocení nebylo snadné, ale jsme moc rádi, že jsme do toho šli. Věřím, že je to dobrý důkaz, že i zaměstnanci s handicapem přinášejí kvalitní a absolutně konkurenceschopné výrobky a služby,“ řekl po předání známky Petr Herynek, předseda družstva invalidů Ergotep.

Číst dál