Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ergotep převzal známku Práce postižených

OCHRANNÁ ZNÁMKA PRÁCE POSTIŽENÝCH

Ochranná známka Práce postižených pomáhá zviditelnit kvalitní práci osob se zdravotním postižením a podporuje sociální firmy, které tyto osoby zaměstnávají. Ochranná známka Práce postižených (dále jen OZPP) je unikátním projektem, který nemá v zemích Evropské unie obdoby.

Výrobky, které jsou označené touto ochrannou známkou skutečně vyrobili, zkompletovali nebo balili lidé s hendikepem. Zakoupením těchto produktů získáte jednak kvalitní výrobek nebo službu, ale navíc podpoříte práci postižených i jejich zaměstnavatele.

Vznik projektu se datuje k roku 2010, tehdy byl prvním podnikem oceněným touto známkou Ergotep, d. i. z Proseče.

V současnosti proběhla změna pravidel v oceňování. Důležité je zmínit dvě vzniklé úrovně OZPP. Zaměstnavatel OZP, který zaměstnává více, jak 50 % lidí s hendikepem, dále pak integrační sociální podnik OZP (dále jen ISP OZP).

Od konce listopadu 2019 se může ochrannou známkou Práce postižených pyšnit hned několik podniků. Ochrannou známku Práce postižených – Integrační sociální podnik OZP získal Neratov, z. s. z Bartošovic v Orlických horách, Pro-Charitu, s. r. o. z Červeného Kostelce a Ergotep, d. i. z Proseče, který ocenění získal již podruhé. Ochrannou známku Práce postižených – Zaměstnavatel OZP získal podnik Symetrie, s. r. o. z Brna.

Slavnostní předávání proběhlo v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Programu byli přítomni členové strany ODS Zbyněk Stanjura, Ilona Mauritzová, Marek Benda, exposlankyně Lenka Kohoutová, Petr Bendl, Karel Krejza, Jan Bauer a Jakub Janda. Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který nad slavnostním předáním převzal záštitu řekl: „Považuji za velmi důležité, aby poctivá práce lidí se zdravotním handicapem byla vidět a byla dobrým příkladem a motivací pro druhé. Vážím si práce a úsilí, které vynaloží lidé s handicapem proto, aby se i v pracovním uplatnění vyrovnali druhým. Firmám, které získaly známku Práce postižených patří poděkování a obdiv za to, co dělají a jak pomáhají zpět do života lidem s postižením. Věřím, že vysoký standard udrží a budou dobrý příkladem pro další zaměstnavatele.“

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Partnerem projektu je Ergotep, CSR Institut o. p. s.

snemovna01

Kam dál

Ministryně Maláčová navštívila Ergotep

Ministryně Maláčová navštívila Ergotep

Ani v den svých narozenin ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD nezahálela, vyjela do Pardubického kraje. Zastavila se i v prosečském Ergotepu.

Číst dál

Raeda: Pomůžeme vám zpříjemnit život. S námi budete připraveni!

Raeda: Pomůžeme vám zpříjemnit život. S námi budete připraveni!

Raeda se specializuje na výrobu komponentů a doplňků pro vozíčkáře. Dávají důraz na kvalitní zpracování a vysokou funkčnost. Všechny produkty Raedy jsou české výroby, vyvinuty ve spolupráci s předními českými odborníky. Na toto téma jsme vyzpovídali generálního ředitele Ergotepu, družstva invalidů, pana Ing. Jiřího Černého.

Číst dál

ZDARMA webinář Jak zkrotit firemní agendu odkudkoli pomocí G Suite

ZDARMA webinář Jak zkrotit firemní agendu odkudkoli pomocí G Suite

Rozhodli jste se přejít na G Suite? Správná volba! Balík on-line aplikací (pošta, kalendář, sdílený disk, dokumenty, videohovory), který vám umožní pracovat kdekoliv a z libovolného zařízení. Budete konečně spolupracovat bezpečně a efektivně, aniž by vás omezovala technologie.

Číst dál

Pracovníci Ergotepu se halí do roušek, jdou příkladem

Pracovníci Ergotepu se halí do roušek, jdou příkladem

Člověk si připadá chvíli zvláštně, protože na ni není zvyklý, ale po chvilce si na roušku ani nevzpomene. Nošení roušek je to nejmenší, co ke zvládnutí nelehké situace můžeme navzájem udělat. Chráníte ostatní, ale i sebe.

Číst dál