Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Delegace z Gruzie v Ergotepu

Pro každý podnik je důležité partnerství a spolupráce

Na začátku června navštívila Ergotep, družstvo invalidů v Proseči vzácná návštěva z Gruzie. Delegaci tvořili zástupci rozvojových agentur a vzdělávacích institucí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o návštěvu Pardubického kraje, spolu s nimi také přijali pozvání Ing. Pavel Šotola, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a spolu s ním také Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, z. s. dále jen KONEP. Delegace navštívila Českou republiku za účelem seznámení se s fungování sociálního podnikání u nás. Zároveň se také zúčastnili Burzy filantropie v Pardubicích, u které též projevili zájem o informace a její samotné fungování.

IMG 0852

IMG 0882

Jeden z přítomných gruzínských hostů Rastom Gamisonia uvedl: „S tématem sociálních inovací u nás teprve začínáme, dnes jsem tu objevil model spolupráce napříč sektory, který funguje a je bezesporu unikátní,“ a dodal: „V době dnešní technokratické společnosti je pomoc a podpora potřebnějším stále vzácnější, rádi bychom model burzy filantropie aplikovali i v našich podmínkách.“

Gruzínská delegace navštívila také Ergotep, družstvo invalidů v Proseči u Skutče. Předseda družstva Bc. Petr Herynek představil zástupcům delegace projekt Ergoprogress. Zároveň také seznámil návštěvu s aktuálním stavem sociálního podnikání v České republice. Cílem návštěvy je rozšíření partnerství a navázání spolupráce, a to i za hranice České republiky. Dále také implementace filozofie Ergoprogress do podniků v Gruzii. V brzké době vycestuje do Gruzie zástupce Ergotepu, družstva invalidů Mgr. Karel Machotka. V rámci již navázané komunikace je předjednána dlouhodobá spolupráce.

Kam dál

ŽIVOT V BOSNĚ

ŽIVOT V BOSNĚ

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života realizoval Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt výstavby bezbariérového sociálního bydlení pro cílovou skupinu osob mimo jiné i se zdravotním postižením. První rok provozu má za sebou a nájemci jsou rádi, že bydlí.

Číst dál

PF 2020

PF 2020

Přejeme Vám, abyste prožili klidné svátky a úspěšně vstoupili do roku 2020.

Číst dál

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Předseda družstva Ergotep a zástupci Pardubického kraje potvrdili spolupráci včetně realizace v projektu Výměna zkušeností v oblasti cestovního ruchu, školství a sociálních věcí na základě dobré praxe.

Číst dál

Ergotep převzal známku Práce postižených

Ergotep převzal známku Práce postižených

„Jsme rádi, že jsme mohli ochrannou známku v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR převzít, projít systémem hodnocení nebylo snadné, ale jsme moc rádi, že jsme do toho šli. Věřím, že je to dobrý důkaz, že i zaměstnanci s handicapem přinášejí kvalitní a absolutně konkurenceschopné výrobky a služby,“ řekl po předání známky Petr Herynek, předseda družstva invalidů Ergotep.

Číst dál