Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Delegace z Gruzie v Ergotepu

Pro každý podnik je důležité partnerství a spolupráce

Na začátku června navštívila Ergotep, družstvo invalidů v Proseči vzácná návštěva z Gruzie. Delegaci tvořili zástupci rozvojových agentur a vzdělávacích institucí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o návštěvu Pardubického kraje, spolu s nimi také přijali pozvání Ing. Pavel Šotola, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a spolu s ním také Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, z. s. dále jen KONEP. Delegace navštívila Českou republiku za účelem seznámení se s fungování sociálního podnikání u nás. Zároveň se také zúčastnili Burzy filantropie v Pardubicích, u které též projevili zájem o informace a její samotné fungování.

IMG 0852

IMG 0882

Jeden z přítomných gruzínských hostů Rastom Gamisonia uvedl: „S tématem sociálních inovací u nás teprve začínáme, dnes jsem tu objevil model spolupráce napříč sektory, který funguje a je bezesporu unikátní,“ a dodal: „V době dnešní technokratické společnosti je pomoc a podpora potřebnějším stále vzácnější, rádi bychom model burzy filantropie aplikovali i v našich podmínkách.“

Gruzínská delegace navštívila také Ergotep, družstvo invalidů v Proseči u Skutče. Předseda družstva Bc. Petr Herynek představil zástupcům delegace projekt Ergoprogress. Zároveň také seznámil návštěvu s aktuálním stavem sociálního podnikání v České republice. Cílem návštěvy je rozšíření partnerství a navázání spolupráce, a to i za hranice České republiky. Dále také implementace filozofie Ergoprogress do podniků v Gruzii. V brzké době vycestuje do Gruzie zástupce Ergotepu, družstva invalidů Mgr. Karel Machotka. V rámci již navázané komunikace je předjednána dlouhodobá spolupráce.

Kam dál

Ministryně Maláčová navštívila Ergotep

Ministryně Maláčová navštívila Ergotep

Ani v den svých narozenin ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD nezahálela, vyjela do Pardubického kraje. Zastavila se i v prosečském Ergotepu.

Číst dál

Raeda: Pomůžeme vám zpříjemnit život. S námi budete připraveni!

Raeda: Pomůžeme vám zpříjemnit život. S námi budete připraveni!

Raeda se specializuje na výrobu komponentů a doplňků pro vozíčkáře. Dávají důraz na kvalitní zpracování a vysokou funkčnost. Všechny produkty Raedy jsou české výroby, vyvinuty ve spolupráci s předními českými odborníky. Na toto téma jsme vyzpovídali generálního ředitele Ergotepu, družstva invalidů, pana Ing. Jiřího Černého.

Číst dál

ZDARMA webinář Jak zkrotit firemní agendu odkudkoli pomocí G Suite

ZDARMA webinář Jak zkrotit firemní agendu odkudkoli pomocí G Suite

Rozhodli jste se přejít na G Suite? Správná volba! Balík on-line aplikací (pošta, kalendář, sdílený disk, dokumenty, videohovory), který vám umožní pracovat kdekoliv a z libovolného zařízení. Budete konečně spolupracovat bezpečně a efektivně, aniž by vás omezovala technologie.

Číst dál

Pracovníci Ergotepu se halí do roušek, jdou příkladem

Pracovníci Ergotepu se halí do roušek, jdou příkladem

Člověk si připadá chvíli zvláštně, protože na ni není zvyklý, ale po chvilce si na roušku ani nevzpomene. Nošení roušek je to nejmenší, co ke zvládnutí nelehké situace můžeme navzájem udělat. Chráníte ostatní, ale i sebe.

Číst dál