Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Předáváme zkušenosti začínajícím

Semináře se vzhledem k tématu ujal Bc. Petr Herynek, spoluzakladatel a předseda družstva invalidů Ergotep, který je rovněž členem správní rady nestátní neziskové organizace Tessea, z. s., zastřešující sociální podniky v celé České republice. Od roku 2011 je také osobou pověřenou zastupováním Charty sociálního podnikání ve věci vyjednávání legislativních pravidel sociální reformy. Díky těmto zkušenostem a dlouholeté praxi v oblasti sociálního podnikání je Bc. Petr Herynek expertem na téma integrační sociální podnikání. Cílem projektu Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje především rozvoj podpůrné sítě lokálních konzultantů, odborných poradců a možností stáží pro začínající nebo rozvíjející se sociální podnikatele. V rámci semináře Integrace a podpora zaměstnanců sociálních podniků, byl všem přítomným účastníkům, kteří zaměstnávají osoby z různým handicapem, vymezen rámec integračního sociálního podnikání ve společnosti, návaznost na obecné principy sociálního podnikání, segmentace a implementace integračního sociálního podnikání na podporovaný trh práce. Tato teoretická část má začínajícím sociálním podnikatelům usnadnit orientaci v problematice sociálního podnikání, pomoci pochopit jednotlivé druhy sociálního podnikání a rozdíly mezi jednotlivými segmenty integračního sociálního podnikání, a tím tak celkové přispět k rozvoji jejich kompetencí v problematice sociálního podnikání. Na problematice integrační personalistiky v rámci segmentu integračního sociálního podnikání osob se zdravotním postižením Bc. Petr Herynek detailně představil fungování psychosociální podpory cílové skupiny v praxi. V neposlední řadě bylo pro všechny přítomné zajímavým tématem, jak prakticky využít společenské příležitosti v propojení podporovaného trhu práce a integračního sociálního podniku.

Účastníci semináře také využili možnosti individuálních konzultací ke svým podnikatelským aktivitám, a to jak v průběhu, tak i po skončení semináře. Semináře včetně konzultací jsou v rámci tohoto projektu zdarma.

Ing. Lucie Macháčková 
Zdroj: ceske-socialni-podnikani.cz

Kam dál

ŽIVOT V BOSNĚ

ŽIVOT V BOSNĚ

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života realizoval Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt výstavby bezbariérového sociálního bydlení pro cílovou skupinu osob mimo jiné i se zdravotním postižením. První rok provozu má za sebou a nájemci jsou rádi, že bydlí.

Číst dál

PF 2020

PF 2020

Přejeme Vám, abyste prožili klidné svátky a úspěšně vstoupili do roku 2020.

Číst dál

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Předseda družstva Ergotep a zástupci Pardubického kraje potvrdili spolupráci včetně realizace v projektu Výměna zkušeností v oblasti cestovního ruchu, školství a sociálních věcí na základě dobré praxe.

Číst dál

Ergotep převzal známku Práce postižených

Ergotep převzal známku Práce postižených

„Jsme rádi, že jsme mohli ochrannou známku v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR převzít, projít systémem hodnocení nebylo snadné, ale jsme moc rádi, že jsme do toho šli. Věřím, že je to dobrý důkaz, že i zaměstnanci s handicapem přinášejí kvalitní a absolutně konkurenceschopné výrobky a služby,“ řekl po předání známky Petr Herynek, předseda družstva invalidů Ergotep.

Číst dál