Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Cena Age Management Excellence Award 2019

 

Programová rada ocenila společnost Ergotep druhým nejvyšším počtem hlasů za příkladný přístup k age managementu, tedy k řízení lidí a jejich rozvoji s ohledem na věk, na pracovišti.

Třetí ročník proběhl 27. − 28. března 2019 v Praze. Ocenění Age Management Excellence Award 2019 bylo předáno během konference „Nové technologie: příležitost nebo výzva pro stárnoucí populaci?“

Z hlediska udržení starších pracovníků na trhu práce je využití konceptu age managementu velmi užitečným nástrojem, což dokládají zkušenosti zemí s praxí dlouhou desítky let, jako jsou Finsko či Německo. Mezinárodně uznávaný odborník a „guru“ konceptu profesor Juhani Ilmarinen z Finska, který představil své výzkumy již během prvního ročníku konference, je od roku 2017 členem Programové rady konference. V České republice je uplatňování principu „age managementu“ stále ještě na počátku a organizátoři konference se domnívají, že příklady pozitivní praxe je třeba ukazovat a oceňovat.

2018 – Správa železniční dopravní cesty, s. o.

excellence award 2019

 

Zástupce oceněné firmy převzal cenu z rukou Miss World 2006 Taťány Gregor Kuchařové, předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci, a Jana Lormana, ředitele komunitního centra pro seniory a jejich blízké Život 90.

Mgr. Pavlína Herynková

Kam dál

Předáváme zkušenosti začínajícím

Předáváme zkušenosti začínajícím

24. dubna 2019 se na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí uskutečnil další z podpůrných seminářů v rámci projektu „Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje,“ tentokrát na téma Integrace a podpora zaměstnanců sociálních podniků. Seminář byl určen především pro nové a začínající sociální podnikatele, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace z oblasti integrace zaměstnanců cílových skupin.

Číst dál

Ceny SDGs 2019

Ceny SDGs 2019

Nechybíme mezi 213 projekty v Cenách SDGS. Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. Cíle udržitelného rozvoje definují globální priority, které pomohou tyto světové problémy řešit. Družstvo Ergotep prostřednictvím svých investic, vývojem inovavativních řešení i zavedenou obchodní a společenskou praxí podporuje udržitelný rozvoj.

Číst dál

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se účastnili přednášky o integračním sociálním podnikání, kterou vedli gentlemani Bc. Petr Herynek, předseda družstva Ergotep a Ing. Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov. S radostí zveřejňujeme a děkujeme za pěkná slova.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

Víťa a Martina, zaměstnanci z Ergotepu obstáli v silné konkurenci, děkujeme! Již po osmé byly 26. března 2019 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly ZAMĚSTNANCE ROKU 2018 lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

Číst dál