Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč. Cílem projektu bylo zvýšení dostupnosti a kvality sociálního bydlení pro potřebné a vytvoření podmínek pro snížení počtu osob sociálně vyloučených, osob ohrožených sociálním vyloučením a chudobou.

Zda se cíle naplnily, hosté zjistili v rámci slavnostního otevření, které se konalo 7. 12. 2018. Mohli být svědky, jak vznikla myšlenka ze starého hostince vybudovat sociální bydlení 21. století. Původně tento objekt zakoupilo družstvo Ergotep. Daroval jej obecně prospěšné společnosti Ergotep CSR Institut v rámci společenské odpovědnosti a dále se na jeho výstavbě finančně podílel. Jedná se o dva rodinné domy, kde se v každém objektu nachází 3 byty. Stavba byla úspěšně zkolaudována v polovině listopadu, avšak první nájemníky BOSNA uvítá až v začátku nového roku 2019. Celkové investiční náklady se blíží hranici 15 milionů korun.

webegt otevreni bosna 9055

webegt otevreni bosna 9079

Program zahájili zástupci zainteresovaných stran, nechyběl ani projev starosty města Proseč, díky kterému došlo k upravení okolních komunikací a přilehlého chodníku. V první polovině programu se hosté seznámili s podrobnými informacemi o projektu a myšlenkou novodobého sociálního bydlení. Samozřejmě stěžejní částí dne byla prohlídka nově vybudovaných prostor, která byla zahájena slavnostním přestřižením pásky generálním ředitelem Ergotepu Ing. Jiřím Černým, ředitelem provozu Josefem Vaňousem a ředitelem Ergotep CSR Institutu JUDr. Pavlem Nádvorníkem.

Pro všechny přítomné bylo velmi důležité vidět výsledek společné práce takového rozměru. To však neznamená, že jsou stavební práce u konce. Během jarních měsíců bude dokončena úprava terénu a výsadba zeleně v jejím blízkém okolí, což bydlení jistě přivede k celkové dokonalosti. V odpoledních hodinách se dveře BOSNY otevřely veřejnosti a tak nejen místní obyvatelé měli možnost nahlédnout pod pokličku projektu.

webegt otevreni bosna 9094

webegt otevreni bosna 9142

Všichni zainteresovaní jsou přesvědčeni, že sociální bydlení BOSNA řeší problém spočívající v nedostatečné nabídce bytů tohoto rázu v místě realizace projektu. Osoby v bytové nouzi mají možnost využít sociálního bydlení a mají větší šanci se komplexně sociálně integrovat do společnosti.

Martin Alt

 

Kam dál

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč.

Číst dál

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se již každoročně účastní odborných praxí ve družstvu invalidů Ergotep. A my s radostí zveřejňujeme a upřímně děkujeme všem, kdo byť jen řádku napsali a za praxe poděkovali. Prima, jen tak dál!

Číst dál

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Číst dál

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

64 paralympijských sportovců z více než 15 evropských zemí. Množství je v tomto případě synonymem kvality, protože sardinská veřejnost viděla v akci nejlepší sportovce na evropské scéně včetně českých zástupců.

Číst dál