Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč. Cílem projektu bylo zvýšení dostupnosti a kvality sociálního bydlení pro potřebné a vytvoření podmínek pro snížení počtu osob sociálně vyloučených, osob ohrožených sociálním vyloučením a chudobou.

Zda se cíle naplnily, hosté zjistili v rámci slavnostního otevření, které se konalo 7. 12. 2018. Mohli být svědky, jak vznikla myšlenka ze starého hostince vybudovat sociální bydlení 21. století. Původně tento objekt zakoupilo družstvo Ergotep. Daroval jej obecně prospěšné společnosti Ergotep CSR Institut v rámci společenské odpovědnosti a dále se na jeho výstavbě finančně podílel. Jedná se o dva rodinné domy, kde se v každém objektu nachází 3 byty. Stavba byla úspěšně zkolaudována v polovině listopadu, avšak první nájemníky BOSNA uvítá až v začátku nového roku 2019. Celkové investiční náklady se blíží hranici 15 milionů korun.

webegt otevreni bosna 9055

webegt otevreni bosna 9079

Program zahájili zástupci zainteresovaných stran, nechyběl ani projev starosty města Proseč, díky kterému došlo k upravení okolních komunikací a přilehlého chodníku. V první polovině programu se hosté seznámili s podrobnými informacemi o projektu a myšlenkou novodobého sociálního bydlení. Samozřejmě stěžejní částí dne byla prohlídka nově vybudovaných prostor, která byla zahájena slavnostním přestřižením pásky generálním ředitelem Ergotepu Ing. Jiřím Černým, ředitelem provozu Josefem Vaňousem a ředitelem Ergotep CSR Institutu JUDr. Pavlem Nádvorníkem.

Pro všechny přítomné bylo velmi důležité vidět výsledek společné práce takového rozměru. To však neznamená, že jsou stavební práce u konce. Během jarních měsíců bude dokončena úprava terénu a výsadba zeleně v jejím blízkém okolí, což bydlení jistě přivede k celkové dokonalosti. V odpoledních hodinách se dveře BOSNY otevřely veřejnosti a tak nejen místní obyvatelé měli možnost nahlédnout pod pokličku projektu.

webegt otevreni bosna 9094

webegt otevreni bosna 9142

Všichni zainteresovaní jsou přesvědčeni, že sociální bydlení BOSNA řeší problém spočívající v nedostatečné nabídce bytů tohoto rázu v místě realizace projektu. Osoby v bytové nouzi mají možnost využít sociálního bydlení a mají větší šanci se komplexně sociálně integrovat do společnosti.

Martin Alt

 

Kam dál

ŽIVOT V BOSNĚ

ŽIVOT V BOSNĚ

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života realizoval Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt výstavby bezbariérového sociálního bydlení pro cílovou skupinu osob mimo jiné i se zdravotním postižením. První rok provozu má za sebou a nájemci jsou rádi, že bydlí.

Číst dál

PF 2020

PF 2020

Přejeme Vám, abyste prožili klidné svátky a úspěšně vstoupili do roku 2020.

Číst dál

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Předseda družstva Ergotep a zástupci Pardubického kraje potvrdili spolupráci včetně realizace v projektu Výměna zkušeností v oblasti cestovního ruchu, školství a sociálních věcí na základě dobré praxe.

Číst dál

Ergotep převzal známku Práce postižených

Ergotep převzal známku Práce postižených

„Jsme rádi, že jsme mohli ochrannou známku v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR převzít, projít systémem hodnocení nebylo snadné, ale jsme moc rádi, že jsme do toho šli. Věřím, že je to dobrý důkaz, že i zaměstnanci s handicapem přinášejí kvalitní a absolutně konkurenceschopné výrobky a služby,“ řekl po předání známky Petr Herynek, předseda družstva invalidů Ergotep.

Číst dál