Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč. Cílem projektu bylo zvýšení dostupnosti a kvality sociálního bydlení pro potřebné a vytvoření podmínek pro snížení počtu osob sociálně vyloučených, osob ohrožených sociálním vyloučením a chudobou.

Zda se cíle naplnily, hosté zjistili v rámci slavnostního otevření, které se konalo 7. 12. 2018. Mohli být svědky, jak vznikla myšlenka ze starého hostince vybudovat sociální bydlení 21. století. Původně tento objekt zakoupilo družstvo Ergotep. Daroval jej obecně prospěšné společnosti Ergotep CSR Institut v rámci společenské odpovědnosti a dále se na jeho výstavbě finančně podílel. Jedná se o dva rodinné domy, kde se v každém objektu nachází 3 byty. Stavba byla úspěšně zkolaudována v polovině listopadu, avšak první nájemníky BOSNA uvítá až v začátku nového roku 2019. Celkové investiční náklady se blíží hranici 15 milionů korun.

webegt otevreni bosna 9055

webegt otevreni bosna 9079

Program zahájili zástupci zainteresovaných stran, nechyběl ani projev starosty města Proseč, díky kterému došlo k upravení okolních komunikací a přilehlého chodníku. V první polovině programu se hosté seznámili s podrobnými informacemi o projektu a myšlenkou novodobého sociálního bydlení. Samozřejmě stěžejní částí dne byla prohlídka nově vybudovaných prostor, která byla zahájena slavnostním přestřižením pásky generálním ředitelem Ergotepu Ing. Jiřím Černým, ředitelem provozu Josefem Vaňousem a ředitelem Ergotep CSR Institutu JUDr. Pavlem Nádvorníkem.

Pro všechny přítomné bylo velmi důležité vidět výsledek společné práce takového rozměru. To však neznamená, že jsou stavební práce u konce. Během jarních měsíců bude dokončena úprava terénu a výsadba zeleně v jejím blízkém okolí, což bydlení jistě přivede k celkové dokonalosti. V odpoledních hodinách se dveře BOSNY otevřely veřejnosti a tak nejen místní obyvatelé měli možnost nahlédnout pod pokličku projektu.

webegt otevreni bosna 9094

webegt otevreni bosna 9142

Všichni zainteresovaní jsou přesvědčeni, že sociální bydlení BOSNA řeší problém spočívající v nedostatečné nabídce bytů tohoto rázu v místě realizace projektu. Osoby v bytové nouzi mají možnost využít sociálního bydlení a mají větší šanci se komplexně sociálně integrovat do společnosti.

Martin Alt

 

Kam dál

Předáváme zkušenosti začínajícím

Předáváme zkušenosti začínajícím

24. dubna 2019 se na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí uskutečnil další z podpůrných seminářů v rámci projektu „Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje,“ tentokrát na téma Integrace a podpora zaměstnanců sociálních podniků. Seminář byl určen především pro nové a začínající sociální podnikatele, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace z oblasti integrace zaměstnanců cílových skupin.

Číst dál

Ceny SDGs 2019

Ceny SDGs 2019

Nechybíme mezi 213 projekty v Cenách SDGS. Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. Cíle udržitelného rozvoje definují globální priority, které pomohou tyto světové problémy řešit. Družstvo Ergotep prostřednictvím svých investic, vývojem inovavativních řešení i zavedenou obchodní a společenskou praxí podporuje udržitelný rozvoj.

Číst dál

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se účastnili přednášky o integračním sociálním podnikání, kterou vedli gentlemani Bc. Petr Herynek, předseda družstva Ergotep a Ing. Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov. S radostí zveřejňujeme a děkujeme za pěkná slova.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

Víťa a Martina, zaměstnanci z Ergotepu obstáli v silné konkurenci, děkujeme! Již po osmé byly 26. března 2019 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly ZAMĚSTNANCE ROKU 2018 lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

Číst dál