Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Ve dnech 5. 11. – 9. 11. 2018 nás, studenty čtvrtého ročníku Obchodní akademie v Janských Lázních čekala týdenní praxe v Ergotepu. Předcházela tomu spousta organizace ze strany paní učitelky Štěpánkové, ale i dalších lidí, kteří měli s touto praxí, co dočinění a částečně zvědavost i nervozita z neznámého prostředí na naší straně.

Nadešel den D a část mých spolužáků se i s doprovodem sešla, zhruba o půl šesté ráno na recepci školy. Někteří zase jeli do Proseče, jak říkáme „po vlastní ose“, protože to měli blíže. Ačkoliv se nám cesta trochu protáhla z důvodu objížděk, vše proběhlo v naprostém klidu, díky našemu řidiči. Dorazili jsme do cíle, vešli do již zmíněné zelené firmy, směr přednáškový sál. Tam nás srdečně přivítali, vyplnili jsme potřebné dokumenty a už se nás ujala paní Menšíková s panem Ducháčkem. Nemusím ani zmiňovat, jak příjemně působili. Představili jsme se, byl nám upřesněn program celého týdne i informace o Ergotepu a začali jsme poslouchat první přednášku o sociálním podnikání. Nesmím zapomenout zmínit, že první den jsme tam obědvali a po celou dobu tohoto pobytu nám byly doplňovány tekutiny. Po ukončení pracovního nasazení jsme se šli všichni ubytovat do krásné roubenky U Ševce. Ubytování bylo příjemné, v přízemí bezbariérové. Myslím, že to mohu nazvat rodinnou pohodou. Chodili jsme ven, popřípadě hráli společenské hry. Musím poznamenat, že obědy jsme si následující dny donášeli z Restaurace U Toulovce, večeři vařili moji dva spolužáci a ráno nám asistenti chodili do pekárny pro snídani.

První týden ve firmě byl převážně teoretický, o již zmíněném sociálním podnikání, ale nebyli jsme ochuzeni ani o praktickou část. Podívali jsme se do skladu, vyzkoušeli si, co všechno obnáší objednání produktu, prošli jsme si oddělení IT, administrativy, středisko marketingu a propagace a další. Podívali jsme se i do Prodejního centra Ergotep, prodejny TESCOMY. Jak znám moji hlavu, určitě jsem na něco zapomněla, nicméně všechno bylo poučné a zajímavé.

Ergotep sám o sobě působil, jako velice přátelské, moderní, bezbariérové prostředí. Mně osobně se odtamtud nechtělo odjíždět a myslím, že mohu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že už se nemůžeme dočkat měsíce dubna a druhého týdne praxe. Těším se i na práci, kterou to bude obnášet. Tímto bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům Ergotepu za velice příjemný a milý přístup. Paní učitelce Štěpánkové za to, že nám umožnila tuto skvělou příležitost, našim asistentům, kteří se o nás po celou dobu starali, a v neposlední řadě i zbytku mé třídy, bez kterého by to nebylo to pravé ořechové!

Tereza Ryšlavá

praxe01
praxe02
praxe03
praxe04
praxe05
praxe06

Kam dál

Předáváme zkušenosti začínajícím

Předáváme zkušenosti začínajícím

24. dubna 2019 se na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí uskutečnil další z podpůrných seminářů v rámci projektu „Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje,“ tentokrát na téma Integrace a podpora zaměstnanců sociálních podniků. Seminář byl určen především pro nové a začínající sociální podnikatele, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace z oblasti integrace zaměstnanců cílových skupin.

Číst dál

Ceny SDGs 2019

Ceny SDGs 2019

Nechybíme mezi 213 projekty v Cenách SDGS. Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. Cíle udržitelného rozvoje definují globální priority, které pomohou tyto světové problémy řešit. Družstvo Ergotep prostřednictvím svých investic, vývojem inovavativních řešení i zavedenou obchodní a společenskou praxí podporuje udržitelný rozvoj.

Číst dál

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se účastnili přednášky o integračním sociálním podnikání, kterou vedli gentlemani Bc. Petr Herynek, předseda družstva Ergotep a Ing. Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov. S radostí zveřejňujeme a děkujeme za pěkná slova.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

Víťa a Martina, zaměstnanci z Ergotepu obstáli v silné konkurenci, děkujeme! Již po osmé byly 26. března 2019 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly ZAMĚSTNANCE ROKU 2018 lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

Číst dál