Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Ve dnech 5. 11. – 9. 11. 2018 nás, studenty čtvrtého ročníku Obchodní akademie v Janských Lázních čekala týdenní praxe v Ergotepu. Předcházela tomu spousta organizace ze strany paní učitelky Štěpánkové, ale i dalších lidí, kteří měli s touto praxí, co dočinění a částečně zvědavost i nervozita z neznámého prostředí na naší straně.

Nadešel den D a část mých spolužáků se i s doprovodem sešla, zhruba o půl šesté ráno na recepci školy. Někteří zase jeli do Proseče, jak říkáme „po vlastní ose“, protože to měli blíže. Ačkoliv se nám cesta trochu protáhla z důvodu objížděk, vše proběhlo v naprostém klidu, díky našemu řidiči. Dorazili jsme do cíle, vešli do již zmíněné zelené firmy, směr přednáškový sál. Tam nás srdečně přivítali, vyplnili jsme potřebné dokumenty a už se nás ujala paní Menšíková s panem Ducháčkem. Nemusím ani zmiňovat, jak příjemně působili. Představili jsme se, byl nám upřesněn program celého týdne i informace o Ergotepu a začali jsme poslouchat první přednášku o sociálním podnikání. Nesmím zapomenout zmínit, že první den jsme tam obědvali a po celou dobu tohoto pobytu nám byly doplňovány tekutiny. Po ukončení pracovního nasazení jsme se šli všichni ubytovat do krásné roubenky U Ševce. Ubytování bylo příjemné, v přízemí bezbariérové. Myslím, že to mohu nazvat rodinnou pohodou. Chodili jsme ven, popřípadě hráli společenské hry. Musím poznamenat, že obědy jsme si následující dny donášeli z Restaurace U Toulovce, večeři vařili moji dva spolužáci a ráno nám asistenti chodili do pekárny pro snídani.

První týden ve firmě byl převážně teoretický, o již zmíněném sociálním podnikání, ale nebyli jsme ochuzeni ani o praktickou část. Podívali jsme se do skladu, vyzkoušeli si, co všechno obnáší objednání produktu, prošli jsme si oddělení IT, administrativy, středisko marketingu a propagace a další. Podívali jsme se i do Prodejního centra Ergotep, prodejny TESCOMY. Jak znám moji hlavu, určitě jsem na něco zapomněla, nicméně všechno bylo poučné a zajímavé.

Ergotep sám o sobě působil, jako velice přátelské, moderní, bezbariérové prostředí. Mně osobně se odtamtud nechtělo odjíždět a myslím, že mohu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že už se nemůžeme dočkat měsíce dubna a druhého týdne praxe. Těším se i na práci, kterou to bude obnášet. Tímto bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům Ergotepu za velice příjemný a milý přístup. Paní učitelce Štěpánkové za to, že nám umožnila tuto skvělou příležitost, našim asistentům, kteří se o nás po celou dobu starali, a v neposlední řadě i zbytku mé třídy, bez kterého by to nebylo to pravé ořechové!

Tereza Ryšlavá

praxe01
praxe02
praxe03
praxe04
praxe05
praxe06

Kam dál

ŽIVOT V BOSNĚ

ŽIVOT V BOSNĚ

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života realizoval Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt výstavby bezbariérového sociálního bydlení pro cílovou skupinu osob mimo jiné i se zdravotním postižením. První rok provozu má za sebou a nájemci jsou rádi, že bydlí.

Číst dál

PF 2020

PF 2020

Přejeme Vám, abyste prožili klidné svátky a úspěšně vstoupili do roku 2020.

Číst dál

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Ergotep potvrdil spolupráci s Pardubickým krajem na rok 2020

Předseda družstva Ergotep a zástupci Pardubického kraje potvrdili spolupráci včetně realizace v projektu Výměna zkušeností v oblasti cestovního ruchu, školství a sociálních věcí na základě dobré praxe.

Číst dál

Ergotep převzal známku Práce postižených

Ergotep převzal známku Práce postižených

„Jsme rádi, že jsme mohli ochrannou známku v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR převzít, projít systémem hodnocení nebylo snadné, ale jsme moc rádi, že jsme do toho šli. Věřím, že je to dobrý důkaz, že i zaměstnanci s handicapem přinášejí kvalitní a absolutně konkurenceschopné výrobky a služby,“ řekl po předání známky Petr Herynek, předseda družstva invalidů Ergotep.

Číst dál