Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Ve dnech 5. 11. – 9. 11. 2018 nás, studenty čtvrtého ročníku Obchodní akademie v Janských Lázních čekala týdenní praxe v Ergotepu. Předcházela tomu spousta organizace ze strany paní učitelky Štěpánkové, ale i dalších lidí, kteří měli s touto praxí, co dočinění a částečně zvědavost i nervozita z neznámého prostředí na naší straně.

Nadešel den D a část mých spolužáků se i s doprovodem sešla, zhruba o půl šesté ráno na recepci školy. Někteří zase jeli do Proseče, jak říkáme „po vlastní ose“, protože to měli blíže. Ačkoliv se nám cesta trochu protáhla z důvodu objížděk, vše proběhlo v naprostém klidu, díky našemu řidiči. Dorazili jsme do cíle, vešli do již zmíněné zelené firmy, směr přednáškový sál. Tam nás srdečně přivítali, vyplnili jsme potřebné dokumenty a už se nás ujala paní Menšíková s panem Ducháčkem. Nemusím ani zmiňovat, jak příjemně působili. Představili jsme se, byl nám upřesněn program celého týdne i informace o Ergotepu a začali jsme poslouchat první přednášku o sociálním podnikání. Nesmím zapomenout zmínit, že první den jsme tam obědvali a po celou dobu tohoto pobytu nám byly doplňovány tekutiny. Po ukončení pracovního nasazení jsme se šli všichni ubytovat do krásné roubenky U Ševce. Ubytování bylo příjemné, v přízemí bezbariérové. Myslím, že to mohu nazvat rodinnou pohodou. Chodili jsme ven, popřípadě hráli společenské hry. Musím poznamenat, že obědy jsme si následující dny donášeli z Restaurace U Toulovce, večeři vařili moji dva spolužáci a ráno nám asistenti chodili do pekárny pro snídani.

První týden ve firmě byl převážně teoretický, o již zmíněném sociálním podnikání, ale nebyli jsme ochuzeni ani o praktickou část. Podívali jsme se do skladu, vyzkoušeli si, co všechno obnáší objednání produktu, prošli jsme si oddělení IT, administrativy, středisko marketingu a propagace a další. Podívali jsme se i do Prodejního centra Ergotep, prodejny TESCOMY. Jak znám moji hlavu, určitě jsem na něco zapomněla, nicméně všechno bylo poučné a zajímavé.

Ergotep sám o sobě působil, jako velice přátelské, moderní, bezbariérové prostředí. Mně osobně se odtamtud nechtělo odjíždět a myslím, že mohu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že už se nemůžeme dočkat měsíce dubna a druhého týdne praxe. Těším se i na práci, kterou to bude obnášet. Tímto bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům Ergotepu za velice příjemný a milý přístup. Paní učitelce Štěpánkové za to, že nám umožnila tuto skvělou příležitost, našim asistentům, kteří se o nás po celou dobu starali, a v neposlední řadě i zbytku mé třídy, bez kterého by to nebylo to pravé ořechové!

Tereza Ryšlavá

praxe01
praxe02
praxe03
praxe04
praxe05
praxe06

Kam dál

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč.

Číst dál

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se již každoročně účastní odborných praxí ve družstvu invalidů Ergotep. A my s radostí zveřejňujeme a upřímně děkujeme všem, kdo byť jen řádku napsali a za praxe poděkovali. Prima, jen tak dál!

Číst dál

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Číst dál

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

64 paralympijských sportovců z více než 15 evropských zemí. Množství je v tomto případě synonymem kvality, protože sardinská veřejnost viděla v akci nejlepší sportovce na evropské scéně včetně českých zástupců.

Číst dál