Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Na tuto akci pozval zúčastněné hosty předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a předseda správní rady Ergotep CSR Institutu, o. p. s. Bc. Petr Herynek.

„Jak mohou nové sociální inovace pomoci v zaměstnávání OZP?“ Otázka, kterou hned v úvodu položil hostům PhDr. Vladimír Špidla, ředitel Masarykovi demokratické akademie a odborný garant projektu Ergoprogress.

Dále se svou keynote speech vystoupil hlavní manažer projektu Ergoprogress a výkonný ředitel Národního výboru Mezinárodní obchodní komory v ČR Mgr. Karel Machotka. Zaměřil se hlavně na prezentaci sociální inovace Ergoprogress REALISE THE CHANGE, která efektivně řeší přechod zaměstnavatelů OZP na integrační sociální podniky: „Inovace není nic, pokud se nešíří. Myšlenky šíří lidé, a právě díky jejich aktivitě a sdílení se dávají do pohybu a mohou něco změnit.“

Předseda družstva invalidů Ergotep Bc. Petr Herynek okomentoval aktuální legislativní dění, postavení a situaci integračních sociálních podniků ve společnosti.

Následovaly panelové prezentace partnerů projektu Ergoprogress. ABC servisu Pardubice,
s. r. o., Dřevovýroby Otradov, s. r. o., Pro – Charity, s. r. o., Sdružení Neratov, z. s., Symetrie,
s. r. o. a Zenové zahrady, s. r. o., kterou moderovali delegáti jednotlivých podniků.

V řízené diskusi se společně debatovalo o vlastních zkušenostech se zaměstnáváním a integrací OZP zaměstnanců s reprezentanty ministerstva práce a sociálních věcí, stakeholdery, představiteli veřejné správy a ostatních subjektů.

Celou akci uzavřel PhDr. Vladimír Špidla, slovy Napoleona Bonaparta: „Je potřeba udělat první krok, a pak se uvidí.“

Mgr. Herynková Pavlína

 

Senat001
Senat005
Senat002
Senat004
Senat006
Senat08

Kam dál

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč.

Číst dál

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se již každoročně účastní odborných praxí ve družstvu invalidů Ergotep. A my s radostí zveřejňujeme a upřímně děkujeme všem, kdo byť jen řádku napsali a za praxe poděkovali. Prima, jen tak dál!

Číst dál

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Číst dál

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

64 paralympijských sportovců z více než 15 evropských zemí. Množství je v tomto případě synonymem kvality, protože sardinská veřejnost viděla v akci nejlepší sportovce na evropské scéně včetně českých zástupců.

Číst dál