Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Na tuto akci pozval zúčastněné hosty předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a předseda správní rady Ergotep CSR Institutu, o. p. s. Bc. Petr Herynek.

„Jak mohou nové sociální inovace pomoci v zaměstnávání OZP?“ Otázka, kterou hned v úvodu položil hostům PhDr. Vladimír Špidla, ředitel Masarykovi demokratické akademie a odborný garant projektu Ergoprogress.

Dále se svou keynote speech vystoupil hlavní manažer projektu Ergoprogress a výkonný ředitel Národního výboru Mezinárodní obchodní komory v ČR Mgr. Karel Machotka. Zaměřil se hlavně na prezentaci sociální inovace Ergoprogress REALISE THE CHANGE, která efektivně řeší přechod zaměstnavatelů OZP na integrační sociální podniky: „Inovace není nic, pokud se nešíří. Myšlenky šíří lidé, a právě díky jejich aktivitě a sdílení se dávají do pohybu a mohou něco změnit.“

Předseda družstva invalidů Ergotep Bc. Petr Herynek okomentoval aktuální legislativní dění, postavení a situaci integračních sociálních podniků ve společnosti.

Následovaly panelové prezentace partnerů projektu Ergoprogress. ABC servisu Pardubice,
s. r. o., Dřevovýroby Otradov, s. r. o., Pro – Charity, s. r. o., Sdružení Neratov, z. s., Symetrie,
s. r. o. a Zenové zahrady, s. r. o., kterou moderovali delegáti jednotlivých podniků.

V řízené diskusi se společně debatovalo o vlastních zkušenostech se zaměstnáváním a integrací OZP zaměstnanců s reprezentanty ministerstva práce a sociálních věcí, stakeholdery, představiteli veřejné správy a ostatních subjektů.

Celou akci uzavřel PhDr. Vladimír Špidla, slovy Napoleona Bonaparta: „Je potřeba udělat první krok, a pak se uvidí.“

Mgr. Herynková Pavlína

 

Senat001
Senat005
Senat002
Senat004
Senat006
Senat08

Kam dál

Předáváme zkušenosti začínajícím

Předáváme zkušenosti začínajícím

24. dubna 2019 se na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí uskutečnil další z podpůrných seminářů v rámci projektu „Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje,“ tentokrát na téma Integrace a podpora zaměstnanců sociálních podniků. Seminář byl určen především pro nové a začínající sociální podnikatele, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace z oblasti integrace zaměstnanců cílových skupin.

Číst dál

Ceny SDGs 2019

Ceny SDGs 2019

Nechybíme mezi 213 projekty v Cenách SDGS. Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. Cíle udržitelného rozvoje definují globální priority, které pomohou tyto světové problémy řešit. Družstvo Ergotep prostřednictvím svých investic, vývojem inovavativních řešení i zavedenou obchodní a společenskou praxí podporuje udržitelný rozvoj.

Číst dál

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se účastnili přednášky o integračním sociálním podnikání, kterou vedli gentlemani Bc. Petr Herynek, předseda družstva Ergotep a Ing. Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov. S radostí zveřejňujeme a děkujeme za pěkná slova.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

Víťa a Martina, zaměstnanci z Ergotepu obstáli v silné konkurenci, děkujeme! Již po osmé byly 26. března 2019 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly ZAMĚSTNANCE ROKU 2018 lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

Číst dál