Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Letní odpoledne ochladil Prorok

Za přispění obecně prospěšné společnosti Ergotep CSR Institut se dne 16. 8. 2018 uskutečnilo v prostorách vzdělávacího centra Ergoeduka v Proseči inspirativní setkání příznivců občanského sdružení Neratov. Svým přičiněním a aktivitami navracuje život vysídlené obci v Orlických horách a nejen pro sympatizanty piva vyrábí lahodného Proroka v novém pivovaru v Neratově.


Pan Antonín Nekvinda, místopředseda sdružení Neratov, seznámil přítomné s historií kdysi vysídlené osady Neratov a oblastmi činností tohoto sdružení, tj. obnovou poničeného poutního místa, provozem chráněného bydlení pro osoby s mentálním postižením a integrací hendikepovaných lidi do běžného života.

pivo02

pivo03


Poutavé bylo vyprávění o historii i současnosti barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie, vystavěného v letech 1723 až 1733, který je kulturní památkou a návštěvníky ohromí svou pohnutou historií a zvláštní atmosférou, ke které přispívá i jeho prosklená střecha.


Parné letní odpoledne pak ochladila prezentace a ochutnávka neratovského piva Prorok. Při jehož produkci jsou přísně dodržovány tradiční výrobní postupy. Prorok se připravuje z hanáckých vysoce extraktivních sladů, žateckých aromatických chmelů, měkké vody z Orlických hor a je obohacený o jedno promile vody ze zázračného pramene neratovského, který vyvěrá u kostela.


Text: JUDr. Nádvorník Pavel, Mgr. Herynková Pavlína

www.ergotepcsr.cz

Kam dál

Předáváme zkušenosti začínajícím

Předáváme zkušenosti začínajícím

24. dubna 2019 se na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí uskutečnil další z podpůrných seminářů v rámci projektu „Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje,“ tentokrát na téma Integrace a podpora zaměstnanců sociálních podniků. Seminář byl určen především pro nové a začínající sociální podnikatele, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace z oblasti integrace zaměstnanců cílových skupin.

Číst dál

Ceny SDGs 2019

Ceny SDGs 2019

Nechybíme mezi 213 projekty v Cenách SDGS. Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. Cíle udržitelného rozvoje definují globální priority, které pomohou tyto světové problémy řešit. Družstvo Ergotep prostřednictvím svých investic, vývojem inovavativních řešení i zavedenou obchodní a společenskou praxí podporuje udržitelný rozvoj.

Číst dál

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Projekt Do praxe bez bariér, a co nám k tomu studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se účastnili přednášky o integračním sociálním podnikání, kterou vedli gentlemani Bc. Petr Herynek, předseda družstva Ergotep a Ing. Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov. S radostí zveřejňujeme a děkujeme za pěkná slova.

Číst dál

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

ZAMĚSTNANEC ROKU 2018

Víťa a Martina, zaměstnanci z Ergotepu obstáli v silné konkurenci, děkujeme! Již po osmé byly 26. března 2019 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly ZAMĚSTNANCE ROKU 2018 lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

Číst dál