Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Letní odpoledne ochladil Prorok

Za přispění obecně prospěšné společnosti Ergotep CSR Institut se dne 16. 8. 2018 uskutečnilo v prostorách vzdělávacího centra Ergoeduka v Proseči inspirativní setkání příznivců občanského sdružení Neratov. Svým přičiněním a aktivitami navracuje život vysídlené obci v Orlických horách a nejen pro sympatizanty piva vyrábí lahodného Proroka v novém pivovaru v Neratově.


Pan Antonín Nekvinda, místopředseda sdružení Neratov, seznámil přítomné s historií kdysi vysídlené osady Neratov a oblastmi činností tohoto sdružení, tj. obnovou poničeného poutního místa, provozem chráněného bydlení pro osoby s mentálním postižením a integrací hendikepovaných lidi do běžného života.

pivo02

pivo03


Poutavé bylo vyprávění o historii i současnosti barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie, vystavěného v letech 1723 až 1733, který je kulturní památkou a návštěvníky ohromí svou pohnutou historií a zvláštní atmosférou, ke které přispívá i jeho prosklená střecha.


Parné letní odpoledne pak ochladila prezentace a ochutnávka neratovského piva Prorok. Při jehož produkci jsou přísně dodržovány tradiční výrobní postupy. Prorok se připravuje z hanáckých vysoce extraktivních sladů, žateckých aromatických chmelů, měkké vody z Orlických hor a je obohacený o jedno promile vody ze zázračného pramene neratovského, který vyvěrá u kostela.


Text: JUDr. Nádvorník Pavel, Mgr. Herynková Pavlína

www.ergotepcsr.cz

Kam dál

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

Sociální bydlení BOSNA otevírá své brány

V rámci podpory integrace osob se zdravotním postižením do pracovního i společenského života, realizoval v letošním roce Ergotep CSR Institut, o. p. s. projekt „Sociální bydlení BOSNA“ ve městě Proseč.

Číst dál

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Studenti z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázní se již každoročně účastní odborných praxí ve družstvu invalidů Ergotep. A my s radostí zveřejňujeme a upřímně děkujeme všem, kdo byť jen řádku napsali a za praxe poděkovali. Prima, jen tak dál!

Číst dál

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Prosečský Ergotep v Senátu Parlamentu ČR

Na 70 pozvaných hostů dorazilo na seminář o Integračním sociálním podnikání - zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Číst dál

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

Paralympijští sportovci v Olbia 2018 Boccia Regional Open

64 paralympijských sportovců z více než 15 evropských zemí. Množství je v tomto případě synonymem kvality, protože sardinská veřejnost viděla v akci nejlepší sportovce na evropské scéně včetně českých zástupců.

Číst dál