Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ergotep převzal známku Práce postižených

OCHRANNÁ ZNÁMKA PRÁCE POSTIŽENÝCH

Ochranná známka Práce postižených pomáhá zviditelnit kvalitní práci osob se zdravotním postižením a podporuje sociální firmy, které tyto osoby zaměstnávají. Ochranná známka Práce postižených (dále jen OZPP) je unikátním projektem, který nemá v zemích Evropské unie obdoby.

Výrobky, které jsou označené touto ochrannou známkou skutečně vyrobili, zkompletovali nebo balili lidé s hendikepem. Zakoupením těchto produktů získáte jednak kvalitní výrobek nebo službu, ale navíc podpoříte práci postižených i jejich zaměstnavatele.

Vznik projektu se datuje k roku 2010, tehdy byl prvním podnikem oceněným touto známkou Ergotep, d. i. z Proseče.

V současnosti proběhla změna pravidel v oceňování. Důležité je zmínit dvě vzniklé úrovně OZPP. Zaměstnavatel OZP, který zaměstnává více, jak 50 % lidí s hendikepem, dále pak integrační sociální podnik OZP (dále jen ISP OZP).

Od konce listopadu 2019 se může ochrannou známkou Práce postižených pyšnit hned několik podniků. Ochrannou známku Práce postižených – Integrační sociální podnik OZP získal Neratov, z. s. z Bartošovic v Orlických horách, Pro-Charitu, s. r. o. z Červeného Kostelce a Ergotep, d. i. z Proseče, který ocenění získal již podruhé. Ochrannou známku Práce postižených – Zaměstnavatel OZP získal podnik Symetrie, s. r. o. z Brna.

Slavnostní předávání proběhlo v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Programu byli přítomni členové strany ODS Zbyněk Stanjura, Ilona Mauritzová, Marek Benda, exposlankyně Lenka Kohoutová, Petr Bendl, Karel Krejza, Jan Bauer a Jakub Janda. Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který nad slavnostním předáním převzal záštitu řekl: „Považuji za velmi důležité, aby poctivá práce lidí se zdravotním handicapem byla vidět a byla dobrým příkladem a motivací pro druhé. Vážím si práce a úsilí, které vynaloží lidé s handicapem proto, aby se i v pracovním uplatnění vyrovnali druhým. Firmám, které získaly známku Práce postižených patří poděkování a obdiv za to, co dělají a jak pomáhají zpět do života lidem s postižením. Věřím, že vysoký standard udrží a budou dobrý příkladem pro další zaměstnavatele.“

Ochrannou známku Práce postižených vlastní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Partnerem projektu je Ergotep, CSR Institut o. p. s.

snemovna01

Kam dál

Prodejna CERVA v Chrudimi otevřela své brány

Prodejna CERVA v Chrudimi otevřela své brány

Dne 29. 11. se v Chrudimi u Tesca slavnostně otevřela první prodejna v rámci spolupráce společnosti CERVA a Ergotepu. Jedná se o první franšízovou prodejnu v rámci spolupráce, kterou jsme zahájili v tomto roce, po začátku spolupráce v rámci B2B.

Číst dál

Případová studie e-shopu Nakup na Dobro

Případová studie e-shopu Nakup na Dobro

Společně s Asociací společenské odpovědnosti jsme chtěli vytvořit e-shop, který nebude zaměřený jen čistě na business, ale také na společenskou odpovědnost v podobě udržitelných dárků. Tento e-shop je ukázkou našich komplexních služeb pro e-shopy.

Číst dál

Přečtěte si nové Ergonoviny

Přečtěte si nové Ergonoviny

Ergonoviny měsíce října se představují a ani tentokrát nebudete ochuzeni o zajímavé informace.

Číst dál

Seznámení se společností CERVA

Seznámení se společností CERVA

Nová spolupráce se společností CERVA GROUP je v plném rozkvětu. V rámci co nejefektivnějšího seznámení došlo také na vzájemné školení obchodních týmů.

Číst dál